RokosovoРокосово - село, центр сільської Ради, розташоване в 8 км від районного центру міста Хуст, в 4 км від однойменної залізничної станції, що розташована на лінії Королево - Солотвино. Сільраді підпорядковане с. Вертеп.

Населення – близько 5 200 осіб. Рокосово є одним з найбільших населених пунктів Хустського району.Південна і центральна частина села розташовані на низовині, а північна, східна і західна на берегах гірських потічків. Центральною частиною села протікає потічок шириною 6м, а довжиною більше 4км, який в центральній частині взятий в камяні і бетонні стіни, кожні 150-200м водоспади.

Рокосово розкинулося амфітеатром у підніжжі та на нижніх схилах горбів Кайта, Сідло та Киригидь. Названі гори є відрогами південного найнижчого хребта Карпат на території України Вигорлат - Гутинського.

Через село протікають три потоки: Сільський і Киригидський зливаються у селі і впадають в яругу Мито за селом, а Ясінський потік тече через Забій і впадає у Мито окремо. Яруга Мито - це русло Молодої Тиси. На переправі через Молоду Тису у середні віки з купців брали мито і так утвердилася назва Мито.

Рівнинна частина села розташована на вищій терасі Притисянської долини, а нижня тераса - це заплава ріки. Перші поселенці на території сучасного села появилися у 1300 році, коли ця територія була подарована угорським королем Андрієм ІІІ магнатові Гунт - Позманю. У кінці ХІУ ст. землі села перейшли у власність Угочанського над жупана і власника Севлюша, а пізніше до феодала Уйгелі.

Село формувалося поступово з окремих осадових поселень, що мали свої назви. У 1359 році згадується поселення (Швидкий потік), що пізніше стало вулицею Киригидь. Інше поселення над Сільським потоком (1466 році), (земля, поле, двори). За 1546 р. згадується поселення (Лаз Деяка), (Ясенський потік) це Забій, (Гукливий потік) тепер частина В. Копані. Назва поселення Rakasz (Ракас) вперше у писемних записах появилася у 1666р.

За переказами давнини – назва пішла від прізвища першого мандрівника через наші гори . А звали його Рокос. Сподобався йому наш край і на березі невеликого озера Ово він побудував житло. Є і інша версія що село носить назву від слова "рак, яких у цих місцевостях водилось багато. Ще й зараз люди у потічках ловлять раків. Багато прізвищ в селі Раків. Поблизу Рокосова, за кілька кілометрів на північ, знаходяться села з подібними назвами – це Великий Раковець та Малий Раковець.

Село Рокосово – одне з найдавніших поселень на Закарпатті. На його території знайдені поселення раннього палеоліту (110 – 30 тис. р до н. е.) село епохи бронзи (ХІ-ІХ ст. до н.е.) Перша письмова згадка про нинішнє село датується істориками 1300 роком.

Старожили розповідають, що Рокосово спочатку знаходилось на високих пагорбах на землях нинішнього карєру. На часи виникнення села, Тиса протікала попід цими пагорбами, а пізніше внаслідок великих паводків, змінила русло на нове, по якому протікає по сьогоднішній день.