Великі Ком'ятиВеликі Ком'яти - село, що знаходиться у північній частині Виноградівського району. Центр сільської ради. Розташовані в долині Боржави (притоки Тиси), в 13 км від районного центру і в 6 км від залізничної станції Сільце (Боржавська вузькоколійка). Населення – понад 6 000 жителів.

У селі розташована центральна садиба радгоспу ім. Ватутіна, за яким закріплено 2562 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1702 га орної землі, 537 га пасовищ, 104 га сінокосу. Вирощують овочеві (в основному капусту, помідори, огірки, картопля, виноград) культури. Тваринництво - м'ясо-молочного напряму. За високі досягнення у виробництві продуктів сільського господарства 13 передовиків нагороджені орденами і медалями СРСР, в т. ч. орденом Трудового Червоного Прапора - доярки М. І. Онисько, М. І. Мудра, голова колгоспу І. М. Панта і головний зоотехнік З . В. Керестеші.

На території Великих Ком'ят працюють: середня, восьмирічна і початкова школи, дитячий садок, будинок культури (зал на 400 місць), 2 клуби, бібліотеки, дільнична лікарня та амбулаторія, відділення зв'язку, магазини, хлібопекарня.

Перша згадка про Великих Ком'ятах виявлено в письмових джерелах 1345 В кінці 1918 р. в селі створено Раду селянських і солдатських депутатів. У березні - квітні 1919 р. у Великих Ком'ятах існувала Радянська влада. У 1921 р. створена сільська організація КПЧ, в 1930 р. - комсомольська організація. У 1933 р. комуністи організували голодний похід, в якому взяло участь понад 350 селян. У Великих Ком'ятах, в 1965 р. споруджено пам'ятник радянським воїнам-визволителям та воїнам-односельцям, загиблим в боях з фашистськими загарбниками, а також пам'ятник генералу армії М. Ф. Ватутіну (1978 р.).

Уродженцями Великих Ком'ят є доктор історичних наук, професор А. І. Пушкаш, кандидати медичних наук П. В. Мадяр, І. М. Грабар, кандидат сільськогосподарських наук В. М. Пак, український радянський поет Ю. В. Боршош-Кум'ятський.

На території села є архітектурна пам'ятка - Михайлівська церква (1905 р.).

У Великих Ком'ятах виявлена ​​стоянка епохи пізнього палеоліту (15 - 10 000 років тому).

Також Великі Ком’яти село, відоме завдяки вирощуванням його жителями ранніх овочів та експорту їх по всій Україні. Саме тут першими в Україні росте капуста, помідори, огірки, перець, тощо.