Тячівський район розташований в південно-східній частині Закарпатської області України. За площею є найбільшим в області. Протяжність його з півдня на північ 100 км, а зі сходу на захід 40 км.

Kalyny Площа – 1 818 км2, що складає 14% території області.

Населення – майже 172 тис чоловік

На Тячівщині проживають представники майже трьох десятків різних національностей. Переважну більшість складають українці – 79%, румуни – 10,6%, угорці – 3,4% та інші.

На території району розташовані 62 населені пункти, з них 1 місто, 5 смт та 56 сіл, в яких розташовано 1 міська. 5 селищних та 31 сільська рада. 18 населених пунктів мають статус гірських.

Тячівський район на півдні межує з Румунією, а також   з Хустським (на Заході), Рахівським (на Сході), з Міжгірським (на Північному-Заході) районами закарпатської області та Івано-Франківською областю.

Також Тячівський район являється унікальним тим, що є найбільшим районом за населенням на всій території України, а також в селі Руська Мокра, що на Тячівщині за рік випадає найбільша кількість опадів в Україні.

Історія

Територія району заселена з давніх давен. Тячівський район відомий своїми археологічними пам'ятками. Зокрема, на території села Руське Поле виявлено городище Капуна (Х/І-Іст.до н. е.), Карпатські кургани. В с. Біловарці та м. Тячів рештки поселень куштановицької культури (ІІ-І/ ст. до н. е.). Поселення давніх епох: раннього палеоліту (50 тис. років тому) виявлено у с. Діброва, пізнього палеоліту (30 тис. років тому) у с. Велика Уголька та городище епохи раннього заліза (І ст. до н. е.) у селищі Солотвино, тощо.

Добування солі в Солотвинському родовищі проходило тут ще у бронзовому віці, а завдяки великим її запасам були налагоджені дружні стосунки з Римською імперією, про що свідчать непоодинокі знахідки Римських монет у старих шахтах.

Тячівщина як усе Закарпаття з X століття була частиною Угорського королівства.

Жителі Тячівщини брали участь у антифеодальному повстанні угорського селянства під проводом Дєрдя Дожі (1514 р.), яке переросло у загальноселянську війну, охопивши всю Угорщину, у тому числі і Закарпаття. Після подавлення селянської війни Тячів разом з іншими містами (Мукачево, Ужгород, Вишково, Хуст, Сигет, Солотвина) був віднесений до числа бунтарських і пограбований, а потім два роки сплачував велику контрибуцію.

Тячівський район, як територіальна одиниця, створений у 1946 році.

Bustynox_00ead990

Населені пункти Тячівського району:

Бедевля Велика Уголька Колодне Нересниця Теребля Тячів

Буштино Грушово Кричово Руське Поле Тересва Усть-Чорна

Вільхівці Дубове Лопухів Солотвино Терново Чумальово


<<Населені пункти Закарпаття

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.