Блоги

Вітаємо в нашому блозі!
Тут кожен зареєстрований користувач може поділитись цікавими історіями, знаннями, місцями для відпочинку, подіями, фестивалями, які повязані з Закарпаттям!

Спорт і діти

Спорт і дітиБагато сучасних батьків на передодні 1 вересня цікавиться «куди віддати свою дитину, щоб вона займалась спортом. Звичайно є значна кількість альтернатив. Тому і рішення дається не легко. Так, когось не влаштовує, що спорт навантажує дитину, когось ризик травм. І врешті багато батьків просто вважають, що в школі є урок фізичної культури.

Однак, ми запитали думку про користь додаткових спортивних занять у фахівця - провідного тренера Закарпатської федерації карате-до Шотокан, майстра спорту України з карате Маслигана Романа Михайловича:

На що, Роман Михайлович зазначив - «Дітям необхідно займатись спортом і додатково, і на звичайних уроках фізичної культури! Завдяки тренуванням формується м’язовий корсет, розвивається дихальна система і витривалість. Діти не тільки стають фізично сильнішими – фізичні вправи привчають малюків досягати поставленої мети та перемагати або з гідністю програвати сильнішим, раціонально планувати свій час. Крім того, заняття спортом сприяють адаптації дитини у суспільстві.

Часто у процесі вибору батьки вагаються який вид спорту кращий для їхньої дитини - командний, що сприяє розвитку навичок спілкування та командного духу (футбол, волейбол, баскетбол) ? Чи особистий, що сприяє формуванню витривалості та цілеспрямованості (боротьба,шахи,важка атлетика) ? І досить небагато з існуючих нині видів спорту об’єднують і те і інше. Однак, досить вдалим буде вибір на корить легкої атлетики, плавання, велоспорту чи карате…».

Романе Михайловичу, а ,що Ви можете сказати про саме карате. Яким чином у цьому виді спорту поєднуються командний та особистий напрямки?

«В карате є особисті і командні змагання. Крім того, це вид єдиноборства де б’ються руками та ногами. Тому тренування сприяє гармонійному розвитку та зміненню всіх частин тіла. Карате вчить емоційних дітей тримати себе в руках, а нерішучих та соромливих робити вибір та ризикувати (що у повсякденному житті їм важко дається). Крім того, ввічливість та повага до супротивника це манера поведінки яку виховує карате. Перед початком двобоїв каратисти вітають глядачів, суддів, один одного поясним поклоном, а після поєдинку обов’язково потискають руку один одному. Карате-це творчий вид спорту. В ньому нема готових мелодій, однак є тільки ноти, а музику створює сам каратист».

- Романе Михайловичу, часто по телебаченню чути, що той чи інший спортсмен не мав можливості виступити на змаганнях в наслідок травми. Як поводитись батькам в таких випадках, адже вони переживають за своїх дітей.

«… перш за все потрібно розмежувати спорт професійний і дитячий. Дітей ніколи не навантажують на тренуванні, як дорослого спортсмена. А травми майже завжди є наслідком сильного перенавантаження, або після тривалої перерви між тренуваннями . Однак, високий емоційний фон тренування дозволяє дітям легко переносити фізичні навантаження ..»

Отже, вибір залишається за нами, і тільки від нас батьків залежить в якій мірі фізично та психологічно будуть розвиватись наші діти.

Наталія Ткачук

Оцените этот материал:
Дідівське озеро. Пляж "Бумеранг". Відпочинок на Ді...