Гора «Ребра» - одна з найвищих вершин українських Карпат, однак є й найнижчим українським «двотисячником». Верхня точка Ребри знаходиться на висоті 2001 метр над рівнем моря. Знаходитсья вона у центральній частині хребта «Чорногора», поміж вершинами «Туркул» (на північному заході) та «Бребенескул» (на південному сході), а також «Гутин Томнатик» (на півдні). Гра знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Південні схили Ребри, являють собою пологі ділянки, і переважно вкриті травостоєм з щучника дернистого і біловуса) та крутосхили, вкриті криволіссям. Північні та північно-східні схили спадають крутими скелястими урвищами. На захід від вершини Ребри, у розлогому льодовиковому карі розташовані невеликі високогірні озера. На горі зростає ряд рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України: сосна кедрова, жовтозілля карпатське, наскельниця лежача, ломикамінь моховидний та інші.
Найближчий населений пункт до підніжжя Ребри - село Бистрець.
Гора Ребра значно гарніше виглядає з підніжжя гори Шпиці, гострі скелі якої дуже навіть схожі на спиці, які стирчать з гори по обидві сторони і яка знаходиться праворуч.
Зійти на гору «Ребра» можна не одним шляхом. Ісеує шлях піднятися з урочища «Гаджина», але зробити це буде вкрай важко і небезпечно, особливо для початківців, оскільки з цього боку схили гори скелясті, досить стрімкі. Проте саме «Гаджина», розташоване в давньольодовиковому котлі, є прекрасним місцем для ночівлі та огляду навколишніх гір – високі Ребра на південному заході, дивовижні скелясті Шпиці на півночі та стрімкий хребет Кедруватий на південному сході. Крім того, вийти на Ребру можна йдучи основним хребтом (від гори «Менчул» дорога займе приблизно півтори-дві години). До речі, любителям зимового гірського туризму треба бути дуже обережними, бо, крім сильних вітрів на вершині, є велика ймовірність зірватися вниз із одного з численних прямовисних обривів чи карнизів або потрапити в лавину. Взимку на цій горі було помічено сліди чи то собаки, чи то вовка. Щодо інших представників фауни, то тут можна зустріти гадюк, ящірок, оленя чи косулю; на крутих скелях полюбляють гніздитися сокіл, беркут, яструб.
Мабуть, тяжко в Карпатах знайти вершину, з якої не відкривалися б неймовірні краєвиди. Так і з горою Ребра, яка є чудрвим майданчиком для огляду завдяки своїй більш ніж двотисячній висоті. На північному заході видніється гора «Туркул», правіше від неї, на північний схід, – скелясті Шпиці. На півдні височіє гора «Гутин Томнатик», а на південному сході – друга за висотою вершина Карпат Бребенескул.. Під самою горою можна спостерігати невеличкі озерця.
Гора Ребра – хороша ціль для туристичного походу, особливо для туристів, які прагнуть підкорити найвищі вершини українських Карпат.