Буштино (до 1995 р. Буштина) — селище міського типу в Тячівському районі Закарпатській області України. угор. Bustyah?za
Населення – близько 9 000 жителів
Історія
Засноване в середині XIV століття. З 1957 року - селище міського типу. Розташоване в місті де зливаються річки Теребля та Тиса, на відстані 8 км. від районного центру м. Тячів.Історія селища почалась більш ніж 600 років тому.
У 1373 р. угорський король Людовік І подарував Буштино синам волоського воєводи Балки Іванові і Драгові. Документи 1389 р. згадують село як власність трансільванського графа Драга, а 1480 р. як власність феодала Драгфі.
У XIV-XV ст. у Буштині проживало українське і угорське населення.
Селяни спочатку були особисто вільними і займалися землеробством і тваринництвом. Станом на 1600 р. буштинці мали 3 коней, 79 волів, 81 корову, 55 свиней, 77 овець. Та з XVII ст. землі селян стали захоплювати феодали і казна, а населення потрапило в залежність від правителя Хустського замку. Народні ремесла були для буштинців частиною життя,і щоб їх зберегти був відкритий Художній Салон, де по цей час зберігаються різні вишивки та речі.
Неподалік від Буштина знаходиться курортне село Шаян, котре відоме своїми мінеральними водами, що мають цілющі властивості (Шаянська). Ще в 14 кілометрах від Буштина розташований курорт "Едем" , що знаходиться в с. Теребля
Також Буштино знаходиться в 5 км від села Руське Поле , та в 18 км від міста Хуст ще в 136 кілометрах від м. Ужгород - обласного центру Закарпаття.
Господарство
Для поширення гуцульської породи коней у Буштині створено «парувальний пункт» коней, який поширює свою дяльність на Тячівський та Хустський райони Закарпатської області
Карта Буштина:
<<Тячівський район
<<Населені пункти Закарпаття
Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.