Гора «Говерла» - найвища вершина Українських Карпат і безумовно найвища точка України. Вершина Говерли знаходиться на висоті 2061 метр над рівнем моря. Можливо «Говерла» і не належить повністю нашому Закарпаття, але взявши до уваги те, що це найвища точка нашої держави, і має певне, значне відношення до Закарпатської області, оминути її боком було б невдячною справою. Розташована гора на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на масиві Чорногора. Якщо взяти до уваги території Закарпаття, то це територія Рахівського району, Закарпатської області. Неподалік підніжжя гори знаходяться такі закарпатські населені пункти, як Ясіня, Лазещина.
Якщо перекласти назву найвищої точки України на угорську мову, то її назва «Hóvár» - означатиме «снігова гора». Слід сказати, що дослівний переклад з угорської мови влучний, оскільки подекуди, бувають часи, що на початку та в кінці літа, вершина «Говерли» справді вкрита снігом. Раніше гора мала назву «Говирла», але при нанесенні її розташування на австрійську військову карту була допущена орфографічна помилка, і з тих пір її ім'я отримало нинішнє звучання. Погода на вершині часто змінюється, що логічно, а особливо вражає вона взимку, коли її гігантська конусоподібна біла громада, увінчана покритим інеєм хрестом, підноситься над тягнуться внизу ландшафтом. Також на горі встановлено флагшток із прапором України та тризуб.
Є тут і обеліск в пам'ять про найвищій точці проходила по цих місцях колись кордону між Польщею та Чехословаччиною. Цікаво, що на Говерлі, як на найвищій вершині України, існує така знакова річ, як мармурова плита, в яку вмуровано двадцять п'ять капсул із землею з усіх регіонів країни.
Невелика плоска площадка, що знаходиться на вершині гори, дозволяє оглядати навколишні краси з відмінним ракурсом. У гарну погоду, коли видимість хороша і повітря чисте і прозоре, звідси чудово проглядається весь Чорногірський хребет, все Українські Карпати. На півночі можна побачити Івано-Франківськ, Снятин і Коломию, а якщо дивитися на південь - румунське місто Сігету-Мармаціей. Складається «Говерла» з пісковика і конгломератів, на схилі можна побачити кам'яні осипи і різні форми плейстоценового зледеніння, іноді тут трапляються сходи снігових лавин. З фауни - чагарникові пустища та альпійські луки, букові та хвойні ліси, деякі рослини зустрічаються тільки тут. Гора знаходиться на території охоронної зони Карпатського заповідника.
Для багатьох буде цікаво, що саме біля підніжжя Говерли один з витоків річки Прут пробив собі вихід зі скель, і тут знаходиться красивий каскадний водоспад, що викидає воду з висоти 80 метрів.
Про Говерлі складено багато пісень і легенд. Одна з них оповідає про любов дівчини на ім'я Говерла та простого хлопця, якого звали Прут. Батько юної красуні - гірський цар вирішив заховати дочку і перетворив її в гору, а хлопцю, щоб розбити чари, потрібно було до світанку зійти на її вершину. Тоді він сів на схил і заплакав. Тепер вони нерозлучні: прекрасна Говерла і обнімає її Прут.