Площа – 544 кв.км.
Населення – 25,5 тис. чіл.
97,8% жителей- українці, 1,3 % – росіяни, 0,9 % – інші національні меншини.
Воловецький район – гірський район, що розтпшований на півночії Закарпатської області. Він межує з Великоберезнянським (на заході), Свалявським (на півдні) і Міжгірським (на сході) районами Закарпатської області та з Сколівським (на півночі) та
На Воловеччині є 7 мінеральних джерел. Найвідоміший з них в урочищі Занька. Тривалий час тут працювали копальні, утримувані лісокомбінатом.
Географія та клімат.
Клімат Воловеччини помірно-континентальний, проте набагато суворіший, ніж в низинних районах області. Весна розпочинається тут пізніше, а зима – раніше на 2-3 тижні. Заморозки подекуди можуть тривати аж до перших днів травня. Зим здебільшого наступає в листопаді.
Якщо в низинах Закарпаття сніжний покрив нестійкий, глибина його 30-40 см, то на території Воловеччини він набагато глибший і стійкіший. В горах нерідко до 2 метрів, і на багатьох вершинах гір. Сніг можна побачити навіть в травні місяці, рідше, але буває навіть на початку червня. Морози іноді перевищують -30°С.
Флора і фауна.
Воловеччина надзвичайно багатадарами природи, зокрема лісовими малиною, суницею, чорницею, ожиною, лісовим горіхом, грибами, іншими плодами.
Бідність гірської Воловеччини на продуктивні земельні ресурси компенсується природними багатствами. Це хвойні ліси, в яких ростуть переважно ялина, ялиця, бук, ясен і явір. Урочище Росишній, багате пралісами буків.
Гірські хребти від Пашківців аж до Високого Каменя , поблизу села Підполоззя – це флористий заповідник ” Пікуй”, де під охороною перебуває багато цінних рідкісних рослин, в т.ч. лікарських. Визначна пам’ятка природи, Високий Камінь, славиться тим, що його круті схили найвищий в Карпатах ареал вростання дуба скельного і сосни чорної.
Багаті рідкісними цілющими травами альпійські луги, конвалією, белоцветом весняним, проліском – лісові масиви, познецветом осіннім і шафраном весняним -долини. Серед багаторічних трав зустрічаються дівоцвети – гладіолуси дикі.
Прикрасою і багатством лісів є благородні олені і косулі, ведмеді і лисиці, куниці і білочки. Живуть тут дикі свині, рисі, вовки. Щебече у верхів’ях дерев різноманітний птах. У малодоступних урочищах любителям природи іноді везе зустріти чорних лелек.
Всі річки Воловеччині – притоки Латоріци, що бере початок на схилах верховінського хребта, з-під Верецького перевалу. Вона дала назву селу Латірка, що розкинуло по обидва береги її русла, яка з течією набирає повноводності.
Населені пункти Воловецького району:
<<Населені пункти Закарпаття
Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.