Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах - функціонує в  Карпатському біосферному заповіднику  як інформаційний еколого-освітній та історико-культурний осередок. Це єдиний  в Україні такий музейний комплекс. 
Музейна експозиція складається з двох відділів -  “Природа Карпат” та “Природокористування в Українських Карпатах”.

У першому відділі можна ознайомитися з історією Карпатських гір, їх геологією, геоморфологією, основними типами ландшафтів, рослинним і тваринним світом. Його окрасою  є дві діорами – “Карстова печера” і “Буковий праліс”. Перша у деталях імітує інтер'єр карстової печери з сталактитами і сталагмітами. Діорама “Буковий праліс” представляє фрагмент первісних незайманих  лісів, що збереглися на вапнякових скелях Угольки – одного з масивів Карпатського біосферного заповідника, де дерева  досягають велетенських розмірів, а їх вік -  300-500 років.
У другій частині експозиції розкривається тема природокористування в Українських Карпатах  від початку колонізації, що розпочалася в пізньому  палеоліті,  близько 20 тис.років тому, і до наших днів.
Загалом,  увесь музейний комплекс поєднує природу і культуру, сиву давнину і погляд у завтра, а відвідання його наповнює новим змістом наше розуміння величі первозданної природи і самої  людини як її частини.


Адреса:

 

Україна, Закарпатська область,

м.Рахів, вул.Червоне плесо, 77
Музей працює без вихідних днів з 8,00 до 16,45 обідня перерва з 12,00 до
13,00.
Плата за відвідування музею (за одну особу):
14 грн. - для дорослих, 6 грн. - для школярів.
Плата за надання послуг гіда-екскурсовода в музеї - 60 грн. за екскурсійну
групу.
Плата за надання послуг перекладача - 50 грн. за екскурсійну групу.
Для проведення інформаційних екскурсій звертайтесь попередньо за телефоном
(03132) 2-29-14. 0936698278, 0638662168, 0971396828.