Яноші (колишня назва Іванівка) - село, центр сільської Ради. Розташована в 6 км від районного центру і в 7 км від залізничної станції Берегово. Через село проходить автодорога Ужгород - Берегово - Рахів. Населення - 2640 чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, за яким закріплено 2838 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2151 га орної землі, 157 га саду і виноградників. Вирощують зернові (переважно пшеницю, ячмінь, овес, кукурудзу) культури. Розвинене виноградарство і тютюнництво. Тваринництво-молочно-м'ясного напряму. З підсобних підприємств діють консервний цех і тепличне господарство. 112 передовиків господарства нагороджені орденами і медалями СРСР, в їх числі звання Героя Соціалістичної Праці удостоєні бригадири колгоспу Г. І. Бігар та К. І. Чатарі (нині пенсіонери), голова колгоспу, кавалер орденів Жовтневої Революції і Трудового Червоного Прапора кандидат сільськогосподарських наук, заслужений агроном УРСР І. П. Геревич (нині персональний пенсіонер).
На території Яношів працюють: середня школа (45 вчителів та 573 учнів), будинок культури (з залом на 600 місць), готель, колгоспний і державний дитсадки, 2 бібліотеки (книжковий фонд їх становить 15 тис. примірників), спортивний комплекс, амбулаторія ( 7 медпрацівників, в т. ч. 2 лікаря), торговий комплекс, будинок побуту.
У партійній організації на обліку перебувають 74 комуніста, в трьох комсомольських - 209 членів ВЛКСМ. Організації створені: партійна - в 1944, перша комсомольська - в 1946 році.
Перші згадки про Яноші виявлені в письмових джерелах 1364 У 1565 р. село піддалося опустошительному нападу кримських орд. З кінця березня по 21 квітня 1919 р. у Яноша існувала Радянська влада. У 1922 р. створена організація КПЧ, ініціаторами створення якої були І. Бекфі і П. Попович. У період окупації села хортистської Угорщиною 53 місцевих жителя були викрадені на примусові роботи, а 4 родини кинуті в концтабори. Місцеві жителі надавали допомогу партизанському загону Д. Я. Усти - І. С. Прищепи. Після звільнення села від фашистських окупантів (26 жовтня 1944 р.) 11 його жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, 5 з них загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни; всі добровольці за бойові заслуги удостоєні урядових нагород. У центрі Іванівки в листопаді 1971 р. споруджено пам'ятник полеглим односельцям-добровольцям.
На сьогоднішній день у Яношах діє кілька готельних комплексів з комфортабельними умовами та дегустаційний зал вина.