На сьогоднішній день ловля форелі - є одним з найпопулярніших і найдоступніших видів відпочинку в Закарпатті, яке приносить задоволення не тільки професійним рибалкам, а й новачкам.
На території Закарпаття налічується велика кількість річок і озер. Є багато готельних комплексів, приватних садиб, де знаходяться штучні озера та ставки, цілі форельні господарства, в яких розводять та вирощують форель для туристів. У дикій природі, на форель можна натрапити, в основному, у гірській місцевості, оскільки ця риба любить холодну, чисту й прозору воду. Ви не зловите форель у водоймі, температура води якої сягає понад 20°С.
В Україні зустрічається три різновиди форелі - озерна , струмкова і райдужна. Дані види зустрічаються в річках Закарпаття та Прикарпаття, а також в деяких озерах Карпатського регіону. Форель дуже вибаглива до чистоти водойми , тому зустріти її можна не скрізь. Ловля форелі є чи не найвищим пілотажем рибальського мистецтва, і ті, хто зумів хоч одного разу її спіймати, ще довго цим пишаються. Але її вилов у нас заборонений Правилами рибальства, хоча в Червоній книзі України для форелі місця не знайшли.
У форельних господарствах Закарпаття, Вам запропонують не тільки отримати задоволення від ловлі форелі, а й приготують для Вас, зловлену ж Вами рибину. Чи не в кожному такому господарстві цієї риби так багато, що на те, щоб зловити одну рибину займе у Вас в середньому п’ять хвилин часу. Та якщо Ви не виявите бажання порибалити, персонал господарства допоможе Вам у вилові форелі і приготує її Вам, до поки Ви насолоджуватиметесь мальовничою природою Закарпаття за келихом смачного закарпатського вина. Ціна такого задоволення залежить від прайс-листа готельного комплексу чи форельного господарства. В якому Ви перебуваєте. Власні вудилища Вам носити за собою з дому не потрібно. Все потрібне знаряддя для риболовлі Вам нададуть в безкоштовну оренду.
Де у Закарпатті можна зловити форель?
Туристичний комплекс «Воєводино».
Перечинський район, село Тур’я-Пасіка
За кілограм виловленої форелі просять 125 гривень.
Готельний комплекс «Смерековий Двір»,
Воловецький район, смт. Жденієво
Ловля форелі зі ставка на території комплексу. Вартість з приготуванням на вогні: 20 грн./100г живої ваги.
Форельне господарство «Стара Вага»
Іршавський район, село Бронька, урочище «Броницька ріка».
Форель смажена – 30 гривень/ 100 грам. У вартість входить гарнір.
Готельно-туристичний комплекс «Озеро Віта»
Міжгірський район, село Нижній Студений, 343А.
Ціна – 150 гривень за кілограм форелі (жива вага).
Форельне господарство «Ждимир»
Свалявський район, село Вовчий, урочище Ждимир, 2 .
Ціна – 25-30 гривень за одну рибину.
Коментарі