В ограни дозвільної системи закарпатської поліції з початку місяця громадяни здали 48 одиниць зброї, з яких 3 – мисливської нарізної зброї, 44 – одиниці мисливської гладкоствольної, 13 екземлярів газової, мисливський ніж, мінометний снаряд, міну, запал до гранати та 76 штук боєприпасів різного калібру.
Завдяки проведенню місячника добровільної здачі зброї в квітні уже 8 осіб уникнули кримінальної відповідальності. Найчастіше закарпатці приносять до поліції ту зброю, яку успадкували від родичів та зареєстровані екземпляри, які мають бажання знищити.
З 1 квітня на Закарпатті, як і в усій державі, розпочався місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів. Всі ті громадяни, які добровільно принесуть до Національної поліції України незареєстровану зброю, не лише уникнуть відповідальності, але й після оформлення відповідних документів отримають можливість зареєструвати її в особисту власність і використовувати на законних підставах.
Нагадаємо, що за нелегальне зберігання зброї Закон, зокрема ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Водночас, згідно з ч.3 цієї ж статті ККУ, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю, боєприпаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
Здати нелегальну зброю громадяни можуть в підрозділи дозвільної системи міськ-райвідділів поліції за місцем проживання.
Відділ комунікаціїполіції Закарпатської області